Fotografie akty


akty


Spośród szeregu rozmaitych typów fotografii specjalistycznych, jakie są od dawien dawna propagowane w dziedzinie szeroko rozumianej dziedziny jaką jest fotografia warto wyróżnić między innymi doskonale chyba każdemu znane przynajmniej w teorii akty.

Akty są to przedstawienia postaci ludzkich nago. Nie jest to  nic, co miałoby jakikolwiek, chociażby najdrobniejszy związek z erotyką w sensie seksualnym. Jest to pokazanie piękna ludzkiego ciała a także jego uwypuklenie jako element fotografii artystycznej. Najczęściej do aktów pozują kobiety, ale nie jest to zasadą. Równie dobrze postacią przedstawioną na akcie może być mężczyzna. Wiek w tym aspekcie nie gra kompletnie roli.

Akty od dawien dawna, ze względu rzecz jasna na ową nagość wyżej wspomnianą,  rodzi wielorakie kontrowersje. Jest cienka granica między kiczem i erotyką zaś sztuką w wydaniu artystycznym, dlatego też akty na wysokim poziomie robione są wyłącznie przez profesjonalnych fotografów z bardzo dużym doświadczeniem w tejże dziedzinie.